Kariyer Koçluğu

Belki ilk işinize girdiniz, belki işinizden bir hayli memnun olan yine de bir arayışın içerisinde gezinen bir profesyonelsiniz, belki de yeni bir oluşum yaratma gayretinde olan bir girişimcisiniz, belki de orta yaşlarda olan ve hayatında bir fark yaratmak isteyen birisiniz.

Peki bu hayatta sizin içinizi şenlendiren şey nedir?

Kariyer koçluğu, değişen dünyada, değişebilen bir insan olarak kendinize özgü kariyerinizi şekillendirebileceğiniz, içinizi şenlendiren şeyin ne olduğunu keşfedebileceğiniz bir ortam yaratma amacıyla oluşturulmuştur.
◦ Eğer bir sonraki adıma geçmeye hazırsanız ve dışarıdan bir desteğe ihtiyacınız var ise,
◦ Şu an bulunduğunuz konum ile ilgili soru işaretleriniz varsa ve daha çok tatmin olacağınız bir iş arıyorsanız,
◦ Bugüne kadar kariyerinizi nasıl yönettiğinizin ve kendinizi bu konuda nasıl gördüğünüzün farkına varmak istiyorsanız,
◦ Yetkinliklerinizin ve güçlü yanlarınızın farkına varmak istiyorsanız,
◦ Kariyer planlamanız konusunda kafanızda soru işaretleri var ise,
◦ Takım arkadaşlarınız ve üst yönetim ile daha iyi bir ilişki içerisinde olmak istiyorsanız,
◦ Belirlemiş olduğunuz kariyer alternatiflerine ulaşma konusunda bir stratejiye ihtiyacınız var ise geriye sorulması gereken tek soru kalıyor.

Kariyerinizde bir sonraki aşamaya geçmeye hazır mısınız?

Koçluk Süreçleri


Danışan ile tanışma, karşılıklı beklentileri anlama, uyum ve güvene dayalı bir ilişki olma potansiyelinin keşfedileceği görüşmedir.


Danışan ve Koç birlikte çalışma kararını aldıktan sonra gerçekleşen görüşmede beklentiler, ortamın nasıl olacağı, koç ve danışan arasındaki ilişkinin tasarlanması, kişisel gelişim alanlarının neler olduğunu düşünmek ve değerlendirmek amaçlanır.


Minimum iki haftada bir maksimum dört haftada bir olacak şekilde yüz yüze ya da danışanın tercih edeceği şekillerde belirlenen seans görüşmeleridir. Yaklaşık olarak bir (1) saat sürer.


Danışanın belirlemiş olduğu gelişim alanlarını hayata geçirme hususunda, stratejilerin tespit edilip aksiyon planı haline getirildiği görüşmedir.


Strateji belirleme görüşmesinden sonra, bütünüyle danışanın isteği üzerine gerçekleşen görüşmelerdir.